Symposium 2024 - Ekologické zelinářství a biodynamické zemědělství
Videozáznamy
Čas a místo
Těšit se můžete na inspirativní přednášky a workshopy od mnoha předních českých i zahraničních řečníků, stejně jako na příležitost k neformálním rozhovorům o budoucnosti zemědělství a prezentace příkladů dobré praxe.
Celá akce bude simultánně tlumočena (čeština-němčina), a pro zájemce budou k dispozici sluchátka na vypůjčení.
Oslavíme spolu také významné milníky – stoleté výročí biodynamického zemědělství, 15 let od založení hnutí Komunitou podporovaného zemědělství v České republice a 10 let existence Asociace AMPI. Připojte se k nám!
Co vás čeká
- Příklady z praxe od světových špiček ekologického a biodynamického zemědělství: Martin Ott, Martin von Mackensen nebo Jonas Machnik.
- Ve dvou dnech vás čeká více než 20 přednášek, diskuzí a workshopů od českých i zahraničních řečníků.
- Ke vstupence dostanete navíc online záznam všech přednášek, který budete mít k dispozici po dobu 3 měsíců.
- Přednášky zahraničních odborníků budou v původním znění v němčině nebo s tlumočením do češtiny.
- Dobroty z lokálních bio produktů od spřátelených ekologických farem.
Řečníci
Martin Ott
Martin Ott, vizionář a dlouholetý biodynamický zemědělec transformoval švýcarský zemědělský sektor svým sociálně-ekologickým přístupem a rozvinul klíčové projekty, včetně biodynamické zemědělské školy nebo Výzkumného ústavu ekologického zemědělství.
Martin von Mackensen
Martin von Mackensen, biodynamický zemědělec a pedagog, vede už od roku 1991 Zemědělskou školu biodynamického zemědělství Dottenfelderhof a podporuje tak mladé farmáře v jejich cestě, neboť, jak říká: „Existuje dostatek farem a příležitostí, co ale skutečně potřebujeme, jsou schopní a motivovaní lidé.“
Georg Meissner
Georg Meissner, vášnivý vinař z Jižního Tyrolska, se věnuje výzkumu a výuce v oblasti biodynamického vinohradnictví. Je externím vědeckým pracovníkem na Univerzitě Geisenheim a spoluzakladatelem Svobodné mezinárodní putovní školy biodynamické agrikultury.
Simona Hrochová
Simona Hrochová z Rodinná Farma Částkov následuje jasnou vizi – produkci zeleniny bez syntetických postřiků a hnojiv a bez zatížení dotacemi a půjčkami. Na 2 ha orné půdy má 120 stromů, keře a trvalky, v mezipásech pěstuje zeleninu, chová prasata a drůbež. Farma funguje formou KPZ a v roce 2022 se stala i ukázkovým permakulturním projektem.
Hanka Součková
Hanka Součková založila svojí farmu (Farma Hana Součková) v Semicích v pouhých dvaceti letech. Původně malý pozemek transformovala na prosperující farmu s 15 hektary, kde pěstuje a distribuuje přes 55 druhů zeleniny, bylinek a jedlých květů a aktivně šíří povědomí o ekologickém způsobu hospodaření.
Eliška Hudcová
Eliška Hudcová, odbornice na sociální zemědělství, se zaměřuje na osvětu, vzdělávání a rozvoj této oblasti. Jako manažerka a řešitelka projektu Eco-Social Farming přináší své znalosti do praxe a zároveň působí jako dluhová poradkyně v organizaci Člověk v tísni, o.p.s.
Příspěvkem navíc pomůžete pokrýt nejen nezbytné náklady na Symposium, ale podpoříte naše další aktivity směřující k proměně zemědělství i potravinového systému. Děkujeme!